Можна довго лікувати пацієнта, та не вилікуєте, якщо він цього не хоче!
Для якісного лікування воїнам потрібна допомога! Психологічна допомога - зокрема.
Лікарі зцілюють тіло, а психологи – душу...
В проекті Мольфар працює група психологів, які допомагають воїнам в наступному:
1. Спілкування по телефону з бійцями.
Обмежений доступ до інформації, постійний стрес, відсутність спілкування з рідними та велика небезпека померти або бути пораненим, призводять до важких психологічних травм.
Функція наших психологів, якщо не повністю убезпечити, то хоча б максимально пом'якшити наслідки.
2. Психологічна допомога пораненим.
Війна сама по собі є важким енергетичним і психологічним стресом. А поранення – тим паче. Особливо, якщо поранення призвело до втрати життєво важливих органів і тканин. Такі випадки характеризуються тяжкими депресіями і навіть суїцидами.
Завдання психолога – надати максимальну допомогу – для того, щоб воїн знайшов у собі джерела та ресурси для подальшого життя. І, надалі, відбулась його повноцінна інтеграція в суспільство.
3. Психологічна допомога бійцям, що повертаються із зони військових дій.
Той, хто побував на війні, бачив смерті друзів, близьких, солдати, які були в полоні чи в оточенні - ці люди змінились назавжди. Тепер вони бачитимуть світ іншими очима. І не завжди їх бачення збігатиметься з поглядами мирних громадян.
Як результат: вони або досягають значних успіхів, або самоізолюються. На жаль, частіше – друге. Тому робота психологів спрямована на те, щоб боєць не ніс страхи і душевні травми через все життя, а після війни максимально реалізувався в мирному суспільстві.